Ankara’da İtalyanca kursu ya da İspanyolca kursu aramanızın sebebi, Erasmus yolcusu olmanız mı?

ERASMUS
Son yıllarda Türkiye ile Avrupa Üniversiteleri arasında yapılan karşılıklı anlaşmalarda ciddi artışların olduğu görüyoruz bu da Türk öğrencilerinin Avrupa Birliği tarafından organize edilen öğrenci değişim ve öğrenci hareketliliği (Erasmus) ve benzeri programlarda çok daha fazla katılım sağlamasına neden oluyor.

Avrupa birliği, 2014 ve 2020 yılları arasında ki dönem için eğitim, öğretim, öğrenim, staj, profesyonel gelişim, yaygın öğrenme temelli gençlik aktiviteleri ve gönüllü çalışma programlarını da içeren uluslararası yeni hareketlilik programı olan Erasmus + programını oluşturmuştur. Bu yeni yedi yıllık programın bütçesi ise mevcut işbirliklerini güçlendirmek, yeni ve daha güçlü işbirlikleri sağlamak açısından oldukça mantıklı. (14,7 milyar Euro, mevcut dönem ile karşılaştırıldığında %40 daha fazla)

Diğer bir taraftan Erasmus+ ve benzeri öğrenci hareketlilik programlarını katılım kriterleri doğal olarak öncekinden biraz daha zor ve bağlayıcı şartlar taşıyor. Bunların en önemlilerinden biri de yabancı dil yeterlilik bilgisi. Eğer siz de uluslararası bir organizasyon ile bir eğitim dönem ya da yılınızı yurtdışında geçirme şansını kaçırmak istemiyorsanız, misafir olacağınız ülkenin dilini en az B1 seviyesinde biliyor olmalısınız. (B1 Seviyesinde olmak ne demek? CEFL açıklamasına buradan bakınız)

“Erasmus deneyiminin başı sonu yok sadece çok güzel vakit geçireceksiniz onu söylemem mümkün. Erasmus grubunun haricinde İtalya’da yasayan dostlarım da oldu ve bu tamamen önceden İtalyanca bilmeme bağlıydı. IDEA deneyimim Erasmustan beklentimi biçimlendirmemde de yardımcı oldu. Özellikle konuşma pratiğim oldu ve kendimi sürekli İtalyanca konuşmam gereken ortamlarda çok rahat hissettim”

Esra

Erasmus planlarınızı IDEA ile oluşturun:

Sizin için en uygun eğitim planı beraber yapalım. A1 seviyesine ulaşıncaya dek gruplar için olan İtalyanca kurslarımıza veya İspanyolca kurslarımıza katılıp (tercihen özel ders de alabilir ya da özel grup sınıflarına da dahil olabilirsiniz) sonrasında Erasmus gibi öğrenci değişim programları için özel olarak hazırlanıp tasarlanmış kurslarımıza dahil olacaksınız. Kurs içeriği ve eğitim sistemi bir öğrencinin Erasmus programı ile yurtdışında bulunduğu sürece karşılaşabileceği her türlü aşama düşünülerek hazırlanmıştır.

Ayrıca alacağınız bu kursların haricinde Erasmus programına dahil olduğunuz andan itibaren karşınıza çıkabilecek tüm sıkıntılı bürokratik işlemleriniz için de size hizmet sunuyoruz.

Erasmus Programımız için sunduğumuz hizmetler;

HİZMET İÇERİK BİLGİ
Gideceğiniz Şehir Hakkında Bilgi Şehrin genel yapısı, Gezilecek ve görülecek yerler, Nüfus ve coğrafi konum, gece ve eğlence hayatı, Toplu Taşıma ve ulaşım, yeme içme ve yaşam giderleri Kursa katılan öğrencilerimizin gidecekleri şehri bize bildirmelerinin ardından kendileri için o şehre özel araştırma yapılacak ve içerik kısmında yer alan bilgiler kendilerine detaylı olarak sunulacaktır.
Gideceğiniz Üniversite Hakkında Bilgi Konumu,Tarihi geçmişi, Fakülteleri ve bölümleri, Dünya sıralamasında ki yeri, Sınav sistemleri ve gidişiniz öncesinde Üniversite ile bağlantı Kursa katılan öğrencilerimizin gidecekleri Üniversiteyi bize bildirmelerinin ardından kendileri için o gerekli görülen durumlarda bağlantıya geçilecek ve içerik kısmında yer alan bilgiler kendilerine detaylı olarak sunulacaktır.
Konaklama Yurtlar,Ev Kiraları ve ev kiralama olanakları,Otel, pansiyon ve apartlar,Genel konaklama ücretleri IDEA Gideceğiniz şehir için gidişiniz öncesinde size konaklama bilgilendirme hizmeti sunmaktadır. Emlakçılık ve kira bedelleri katılımcıya aittir.

Erasmus öğrencilerimiz bizim için neler söyledi?