Bir yabancı dil olarak İtalyancanın öğretilmesi hakkındaki yetkinliğinizi belgelelendirebileceğiniz DITALS sertifikası hakkında güncel bilgilere bu sayfadan ulaşabilir, sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.
Per informazioni più dettagliate in italiano si prega di contattarci a info@ideaturkey.com.

DITALS Merkezi – Bir Yabancı Dil Olarak İtalyancanın Öğretilmesi

Bir yabancı dil olarak İtalyancanın öğretilmesi hakkındaki yetkinliğinizi DITALS sertifikası (Certificazione in Didattica dell’Italiano come Lingua Straniera) ile birlikte uluslararası standartlara uygun bir şekilde belgeleyebilirsiniz.

Yabancılar için Siena Üniversitesi DITALS merkezi, 2008’den beri Dil Kalitesi Ölçme ve Değerlendirme Servisleri olan EAQUALS Uluslararası Ortaklığı’nın proje partneri olarak, DITALS Sertifika Programının araştırma çalışmalarının yanı sıra tasarımı, yürütülmesi ve uygulanmasına dair hizmetler de sunmaktadır. DITALS Sertifikası’nı Türkiye’de edinmek isteyen adaylar için Ankara’daki yetkili sınav merkezi IDEA’dır.

DITALS Sertifikası, sahiplerinin L2 düzeyinde teorik ve pratik kabiliyetlere sahip İtalyanca öğretmenleri olduklarını belgeler. DITALS Sertifikası’nın üç seviyesi bulunmaktadır.

-DITALS BASE: Yurtdışında bulunan ve anadili İtalyanca olmayan veya eğitim aşamasında olan İtalyanca öğretmenleri için

-DITALS LEVEL I: Özellikle belirli öğrenci grupları için, İtalyancanın öğretilmesinde iyi derece yetkinliğin olduğunu belgeler (çocuklar, ergenler, yetişkinler ve yaşlılar; göçmenler, üniversite öğrencileri, İtalyan asıllı öğrenciler, belirli bir anadili olan kişiler, turist-otel personeli, Katolik din adamları, University Study Abroad öğrencileri).

-DITALS LEVEL II: Adayın özel şartları veya profilinden bağımsız olarak, bir yabancı dil olarak İtalyancanın öğretilmesi konusunda ileri düzeyde yeterliliği belgeler.

Neden DITALS Sertifikası Tercih Edilir?

Çünkü DITALS Sertifikası:

  • Geçerli ve güvenilir kriterleri temel alarak bir yabancı dil olarak İtalyancanın öğretilmesi yeterliliğini Avrupa Profil Oluşturma Sistemi (European Profilling Grid) parametreleri çerçevesinde değerlendirme sağlamaktadır;
  • Her yıl 2000’i aşkın İtalyan ve diğer ülkelerden adaylar tarafından tercih edilmektedir;
  • Bir çok eğitim alanında İtalya ve yurt dışında giderek daha çok tanınmaktadır.

DITALS BASE HAZIRLIK PROGRAMI

IDEA olarak her yıl, Eylül ayında başlayan ve en az 5 en çok 10 kişilik sınıflar ile yürütülen DITALS Base hazırlık programı düzenlemekteyiz. Bu program DITALS ana merkezi olan Siena Üniversitesi ile ortak hazırlanmaktadır.

DITALS Base sınavının içeriği ve bölümlerine yönelik bir yoğun bir hazırlık sunan kurs ayrıntıları için lütfen bize ulaşın.