Bir yabancı dil olarak İtalyancanın öğretilmesi hakkındaki yetkinliğinizi belgelelendirebileceğiniz DITALS sertifikası hakkında güncel bilgilere bu sayfadan ulaşabilir, sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.
Per informazioni più dettagliate in italiano si prega di contattarci a info@ideaturkey.com.

2019 DITALS BASE HAZIRLIK PROGRAMI

IDEA olarak her yıl, Eylül ayında başlayan ve en fazla 10 kişilik sınıflar ile yürütülen DITALS Base hazırlık programı düzenlemekteyiz. Bu yıl hazırlık kursu 16-20 Eylül haftasında toplam 30 saatlik bir program olarak yürütülecek. DITALS Base sınavının içeriği ve bölümlerine yönelik bir yoğun bir hazırlık programı tamamlanacak. Yeni program tarihleri ve ayrıntılı bilgi için bize ulaşmayı unutmayın.

Eylül 2019
Kurs Son Kayıt Tarihi: 1 Eylül 2019
DITALS BASE Hazırlık Kursu: 16 – 20 Eylül 2019
DITALS BASE Sınav Tarihi: 15 Kasım 2019

Hazırlık programı için IDEA İtalyanca Koordinatörü ile yapacağınız görüşme sonrasında kayıtlar gerçekleşecektir, randevu almak ve ayrıntılı bilgi için lütfen bize ulaşınız.

DITALS Sertifikaları – Bir Yabancı Dil Olarak İtalyancanın Öğretilmesi

Bir yabancı dil olarak İtalyancanın öğretilmesi hakkındaki yetkinliğinizi DITALS sertifikası (Certificazione in Didattica dell’Italiano come Lingua Straniera) ile birlikte uluslararası standartlara uygun bir şekilde belgeleyebilirsiniz. DITALS Sertifikası, sahiplerinin L2 düzeyinde teorik ve pratik kabiliyetlere sahip İtalyanca öğretmenleri olduklarını belgeler. DITALS Sertifikası’nı Türkiye’de edinmek isteyen adaylar için Ankara’daki yetkili sınav merkezi IDEA’dır.

DITALS BASE: Yurtdışında bulunan ve anadili İtalyanca olmayan veya eğitim aşamasında olan İtalyanca öğretmenleri için

Neden DITALS Sertifikası Tercih Edilir?

Çünkü DITALS Sertifikası:

  • Geçerli ve güvenilir kriterleri temel alarak bir yabancı dil olarak İtalyancanın öğretilmesi yeterliliğini Avrupa Profil Oluşturma Sistemi (European Profilling Grid) parametreleri çerçevesinde değerlendirme sağlamaktadır;
  • Her yıl 2000’i aşkın İtalyan ve diğer ülkelerden adaylar tarafından tercih edilmektedir;
  • Bir çok eğitim alanında İtalya ve yurt dışında giderek daha çok tanınmaktadır.

Sınav tarihleri için bu linki ve sınav ücretleri için bu linki inceleyebilirsiniz.