Free Entry

IDEA film gecesinde bu Cuma, Una Giornata Particolare var! Faşizm, kadınlık, erkeklik, sevgi ve dostluğa dair bir anlatıda kendimizi ararken, sizi de aramız da görmek isteriz.
(Lütfen yer ayırtmayı unutmayın.)

Una Giornata Particolare (Özel Bir Gün)

Yönetmen: Ettore Scola
Senarist: Maurizio Costanzo, Ruggero Maccari, Ettore Scola
Oyuncular: Sophia Loren, Marcello Mastroianni, John Vernon, Françoise Berd, Patrizia Basso
Müzik: Armando Trovajoli
Yapım yılı: 1977
Süre: 110′
Ülke: İtalya, Kanada
Dil: İtalyanca
Altyazı: Türkçe

23 Ekim 2015, Cuma
Saat: 18.00

Yıl 1938. Hitler ile Mussolini Roma’da büyük bir törenle buluşurlar. Bu yüzden şehirdeki hayat durur, halk bu tarihi olaya tanıklık etmek için tören alanına akın eder. Tüm evlerin, sokakların bomboş kaldığı bu özel günde; aynı apartmanda yaşayan ve törene katılmamış olan iki kişi tesadüfen tanışırlar: Biri radyo programcılığı yapan ve cinsel yönelimi nedeniyle işinden kovulmuş bir adam; diğeri evinin, eşinin, çocuklarının güdümüne girmiş, dışarıdaki dünya ile bağlantısını koparmış bir kadın.

Bir baskı rejimini anlatmasına rağmen hiçbir savaş aygıtının gösterilmemesi ve aralarında cinsel bir ilgi olmamasına rağmen iki kişinin birbirine ne kadar yakınlaşabileceğinin anlatılması filmin dikkat çeken özelliklerindendir. Kesişen iki farklı hayatın kısa sürede dönüştüğü benzersiz yakınlaşmayı anlatan filmin başrollerinde Sophia Loren ve Marcello Mastroianni yer alıyor.

Rezervasyon için: info@ideaturkey.com

 

Yorum Yapın