Kimilerinin günümüzde sadece modadan bahsederken andığı bu kadim kültürün vatanına gitmek, İtalyanca öğrenen öğrenmeyen her insanın hayallerini süsler. Sinema, müzik, arabalar, moda, edebiyat, “İtalyanlar spaghetti yerken kaşık kullanmazlar”, tiyatro, dondurma, ceza hukuku, “aynı bizim gibiler, e Akdeniz insanı tabii”, opera… Belki bu konulardan biri ile ilgileniyorsunuz ve bu konularla ilgilenmek isteyeceksiniz ya da klişelere savaş açacaksınız. Belki sadece İtalyanca öğreneceksiniz. Belki gittiğiniz şehrin meydanında derin bir nefes alacaksınız. Belki İtalyan bir arkadaşınızla espresso içerken Gramsci tartışacaksınız, belki de farklı kültürlerden gelip aynı dilde karnınız ağrıyıncaya kadar gülerken üzerinize dondurma dökeceksiniz. Sokaklarında dolaşırken kendinizden yüzlerce yıl önce orada yaşamış insanların ayak izlerini bulabileceğiniz İtalya’da, tarihi dokunun hâlâ canlı olduğu binalardan dar sokakları izleyen bir pencere olmak isteyeceksiniz belki de.

İtalya seni bekliyor sevgili öğrencimiz, sen neredesin?

Dünyanın en eski üniversitelerinin kurulduğu topraklardaki dil okullarının kaliteleri de köklü eğitim geleneklerine yaraşır bir seviyededir. İtalyanca dil eğitimi konusunda tecrübeli kurumlarda seviyenize uygun sınıfları bulduktan sonra yolculuğunuzun her aşamasında yanınızda olacağız.

İtalya’daki dil okullarından sizin için en uygununu bulacağız. Aşağıdaki şehirlerde bulunan İtalyanca dil okullarında size en uygun programın ve sınıfın tespitinde bize güvenin.

Aşağıda farklı şehir ve dil okulu seçeneklerini bulabilirsiniz:

  • Floransa Dil Okulları
  • Roma Dil Okulları
  • Milano Dil Okulları
  • Orbetello Dil Okulları
  • Genova Dil Okulları
  • Siena Dil Okulları

Şehirlere ve dil okullarına dair ayrıntılı bilgiler çok yakında internet sayfamızda olacak. O zamana kadar şehirler ve dil okulları ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için lütfen bize ulaşın!