Ankara’da İtalyanca kursu ararken bizi buldunuz. IDEA’da İtalyanca öğrenmeye dair merak ettiklerinizi aşağıda bulabilirsiniz.

Genel İtalyanca Kursu

Bir akademik yıl boyunca düzenli olarak açılan İtalyanca programlarımıza kaydolma şansınız var.

Her bir seviye (A1-A2-B1) 80 saat ve B2-C1 ve C2 seviyeleri 120 saatten oluşur. 80 saatlik programlarımız haftada iki gün günde üç saat olarak planlanır ve 3 ayda bir kur tamamlanır. 120 saatlik B2-C1 ve C2 programlarımız haftada üç gün günde üç saat olarak planlanır ve yaklaşık 4 ayda tamamlanır.

Unutmayın; belirtilen kayıt dönemlerinde başlangıç seviyesindeki sınıfların veya diğer seviyelerdeki sınıfların öğrencisi olma şansınız vardır. “Kayıt dönemini kaçırdım, A1 sınıfına başlayamayacak mıyım o zaman?” diye üzülmeyin. Başlamak istediğiniz zaman bizi arayın ve size sınıflarımız hakkında en güncel bilgiyi verelim.

İtalyancayı Erasmus yolculuğu öncesi için düşünüyorsanız, kurslara kayıt olmanız durumunda ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz, Erasmus’a dair diğer hizmetlerimiz için mutlaka Erasmus sayfasını da inceleyiniz.

Yaz aylarında (Haziran-Temmuz-Ağustos) yoğun İtalyanca programlarımızdan birisine kayıt olabilirsiniz. Yoğun İtalyanca programımız haftada üç gün, günde üç saatten haftada dokuz saattir. Dolayısıyla 80 saat süren A1-A2 ve B1 seviyelerini yoğun yaz programlarında 3 ay yerine 2 ayda tamamlayabilirsiniz.