Ankara’da aradığınız İtalyanca programlarının ayrıntılarından bahsetmek istedik.

A1, A2 ve B1 seviyeleri 80 saatte tamamlanmaktadır. Haftada 2 gün yapılan dersler ile birlikte seviyeler yaklaşık 3 ayda tamamlanmaktadır. Bunların dışında B2 ve C1 seviyeleri için öngörülmüş program süresi de 120 saat olup haftada 3 gün ders ile yaklaşık 3.5 ayda tamamlanmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için lütfen İtalyanca  programları ile ilgili hazırladığımız dosyayı inceleyiniz:

2019 Güz Dönemi Kayıtları Yakında…

IDEA’da İtalyanca eğitimi başlangıç seviyesinden yetkin seviyeye ulaşmak için sırasıyla A1-A2-B1-B2-C1-C2 kurları şeklinde ileriler. A1-A2-B1 kurlarında 80’er saat B2-C1-C2 kurlarında 120’şer saat eğitim alınır. Bu saatler boyunca o kura dahil olan tüm konuları görüp tamamlarsınız. IDEA,öğrencilerin devamlılığını esas aldığı için kurları bölmez, dolayısıyla öğrencilerin “kur devam edecek mi”, “ileri seviyede sınıflar açılacak mı” gibi kaygılar yaşamasına da izin vermez. Her seviyede Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı’nın (CEFR) belirlediği standartlar dahilinde tüm konuları bitirmiş olacaksınız.

Her kurun sonunda bir CILS deneme sınavı olacaksınız. Bu bir kur atlama sınavı değil, kur boyunca neler öğrendiğinizi görmeniz ve kendi değerlendirmenizi yapabilmeniz adına yaptığımız bir deneme sınavıdır.

IDEA’da yürütülen iletişim ve etkileşim odaklı eğitim metoduna uygun olarak ders materyallerini de biz sizin için hazırlıyoruz ve ders öncesinde size veriyoruz. Sabit bir kitap takip etmek yerine okuma-yazma-dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmeye yönelik farklı alıştırmalar yaptığımız derslerde materyaller ya öğretmenlerimiz tarafından üretiliyor ya da CILS sınavına yönelik  hazırlanmış uluslararası kaynaklardan derleniyor.

Maksimum 10 kişilik sınıflarda yürüttüğümüz derslerde öğretmeniniz ile yapacağınız grup çalışmalarından maksimum verim almanızı amaçlıyoruz.

İspanyolca sınıflarına ilişkin bilgi arıyorsanız yanlış yerdesiniz, sizi şöyle alalım.

CILS hazırlık kursları ile ilgileniyorsanız lütfen bu bağlantıyı takip ediniz.